Çayla Evleri

ÇAYLARIMIZ

Türkiye’nin en büyük çay üreticisi olan Çaykur, Doğu Karadeniz’in doğal çayıyla farklı çaylar demliyor bu kez. Çayla, hem ülkemiz hem de dünyada bizimle anılan çay kültürünü çoğaltmayı ilke ediniyor.
Çay

DEMLEME ÇAYLAR

ÇAYLA SİYAH
ÇAYLA BERGAMOT
FİNCAN ÇAY

SİYAH ÇAYLAR

Bildiğiniz siyah çay bilmediğiniz yepyeni tatlarıyla...

NANE & SİYAH ÇAY

Siyah Çay, Nane, Papatya. Menşei Türkiye. Nane aromasını baskın olarak alabileceğiniz Çayla Özel Harmanı.

YASEMİNLİ SİYAH ÇAY

Siyah Çay, Kuşburnu, Elma, Yasemin Çiçeği, Ayçiçeği, Peygamber Çiçeği. Menşei Türkiye. Rahatlatan yasemin aromasını klasik siyah çayla birleştiğimiz Çayla Özel Harmanı.

HİNDİSTAN CEVİZLİ SİYAH ÇAY

Siyah Çay, Kurutulmuş Hindistan Cevizi, Safran Çiçeği, Lulo, Aynısafa Bitkisi. Menşei Filipinler. Siyah Assam çayının kavrulmuş hindistan cevizi ve egzotik doğal lulo aroması ile olan harmanı. Sıradışı, dolgun ve egzotik bir deneyim

KAKAO KABUKLU SİYAH ÇAY

Kakao Kabukları, Siyah Çay, Irish Cream. Menşei Hindistan. Özel İrlanda kreması ve kakaonun siyah Assam çayına verdiği aromatik dolgunluk ile tam bir keyif çayı.

MASALA CHAI

Siyah Çay, Tarçın, Rezene, Zencefil, Karanfil, Karabiber, Anason. Menşei Hindistan. Egzotik Hint baharatlarıyla harmanlanmış bir çay,mistik ve lezzetli.

NARLI SİYAH ÇAY

Siyah Çay ve Nar Kabuğu. Menşei Türkiye. Her yudumda nar aromasını tadacağınız Çayla Özel Harmanı.

YEŞİL ÇAYLAR

Antioksidan yönünden zengin olan yeşil çayı, bu defa da farklı lezzetlerde deneyin.

YEŞİL ÇAY

Sade Yeşil Çay. Çayla Özel Harmanı. Menşei Türkiye.

MANGOLU YEŞİL ÇAY

Yeşil Çay, Mango, Çiçek Yaprakları. Menşei Çin. Büyük yapraklı Sencha,Mango ve Çiçek yapraklarıyla alışılmadık derecede narin ve lezzetli, büyüleyici bir kompozisyon, tescilli ve imza harmanlardan.

YABAN MERSİNİ & ELMA

Yeşil Çay, Limon Otu, Elma, Yaban Mersini. Menşei Japonya.Japon usulü fermantasyonu durdurulmuş Sencha ile yabanmersinlerinin hafif ekşiliği, limon otundan gelen ferahlık ile birleştirilmiştir. Yoğun meyveler ve kremamsı bir lezzet.

DEFNELİ YEŞİL ÇAY

Yeşil Çay, Defne Yaprakları, Papatya. Menşei Türkiye.

YASEMİNLİ YEŞİL ÇAY

Yeşil Çay, Elma, Kuşburnu, Ayçiçeği, Peygamber Çiçeği. Menşei Türkiye.

VANİLYALI YEŞİL ÇAY

Yeşil Çay, Portakal Kabuğu, Kuşburnu, Yasemin Çiçeği, Peygamber Çiçeği. Menşei Türkiye.

BAHARATLI YEŞİL ÇAY

Yeşil Çay, Tarçın, Zencefil, Karanfil, Kakule, Karabiber, Rezene, Aspir. Menşei Türkiye.

YEŞİL FORM ÇAYI

Yeşil Çay, Biberiye, Funda, Mate, Kekik, Gül Yaprağı. Menşei Türkiye.

AYVA & ZENCEFİL

Yeşil Çay, Ayva, Zencefil, Aynı safa çiçeği, safran çiçeği yaprakları. Menşei Çin. Ayvanın leziz ve hafif tatlılığı, zencefilin keskinliğini yumuşatıyor; şaşırtıcı derecede hoş kokulu, açık yeşil ve taptaze bir yeşil çay harmanı.

Çay

ÖZEL HARMANLAR

KREMALI & PORTAKALLI ROOIBOS

Rooibos, Böğürtlen Yaprakları, Melisa, Portakal, Ayçiçeği Yaprakları, Peygamber Çiçeği. Menşei Güney Afrika. İçerisinde bulunan melisa yaprakları ve farklı aromasıyla günün stresine karşı koymanızda size eşlik edecek bir fincan keyfi.

ÇİKOLATALI ROOBIOS

Rooibos, Kakao Kabukları, Vanilya. Menşei Güney Afrika. Güney Afrika’ dan rooibos ile lezzetli kakao, İrlanda kreması ve vanilyanın leziz uyumu.

BAHARATLI ROOBIOS

Rooibos, Tarçın, Zencefil, Karanfil, Kakule, Karabiber, Rezene, Aspir. Menşei Güney Afrika. Rooibos’u baharatlarla da denedik, kendimize özel harman yaptık.

VANİLYALI ROOIBOS

Rooibos, Portakal Kabuğu, Elma, Portakal Yaprağı, Kuşburnu, Vanilya, Gül Yaprağı, Aspir. Menşei Güney Afrika.

ÇAYLA BEYAZ ÇAYLAR

Hasadı büyük bir özen ve incelikle yapılır. Menşei Çin’dir. Belirli yapraklar hasadın sadece ilk günü, güneş ve yağmur değmeden toplanır. Bu nedenle, çok özel ve nadide bir çay çeşidi olan beyaz çay, antioksidan yönünden de en zengin türdür. “İmparatorların çayı” olarak da bilinir.

BEYAZ İNCI

Menşei Çin. Anhui yöresinden çok az bulunur bir çay. Sadece ince tüylü sürgünler dikkatli bir şekilde elle küçük toplar haline yuvarlatılır ve fermantasyonu durdurmak için vakit geçirmeden tavada kavrulur

BEYAZ KAVUN

Menşei Çin. Pai Mu Tan beyaz çayının karakteristik yumuşak içimi, taptaze özel kokulu kavunların doğal aromasıyla lezzetlendirilmiştir.

BİTKİ & MEYVE ÇAYLARI

ZENCEFİL VE AKTAR BİTKİLERİ

Zencefil, anason, rezene, meyan kökü, limon otu, karabiber, tarçın, papatya, böğürtlen yaprakları, melisa, gül. Menşei Nijerya. Zencefil, limon otu, meyan kökü ve rezene karışımının verdiği güç ve tazelik ile sıra dışı bir çay. Tüm duyuları harekete geçirmek için mükemmel dengeli bir bitkisel karışım.

KIRMIZI MEYVELER

Amber çiçeği, böğürtlen yaprakları, meyan kökü, mürver çiçeği, portakal kabukları, frenk üzümü. Menşei Sudan. Çok özel bir meyve çayı. Kırmızı frenküzümü ve meyan kökü tüm gününüzü enerjik geçirmenize yardımcı olacaktır.

MESİR ÇAYI

Tarçın, Karanfil, Zencefil, Zerdaçal, Defne, Çörekotu, Biberiye, Hatmi Çiçeği, Kantaron, Sumak. Menşei Türkiye

IHLAMUR
ADAÇAYI
MELİSA
KUŞBURNU
ISIRGAN
Çay

SÜTLÜ ÇAYLAR

MILKY OOLONG

Süt buharında fermante edilmiş oolong çayı. Menşei Çin. Bu doğal, kaymaksı tat özel bir yöntemle çaya verilmektedir: Çay yaprakları süt buharında pişirilir ve daha sonra elle küçük toplar halinde yuvarlanır

MASALA CHAI

Siyah Çay, Tarçın, Rezene, Zencefil, Karanfil, Karabiber, Anason. Menşei Hindistan. Egzotik Hint baharatlarıyla harmanlanmış bir çay,mistik ve lezzetli.

SOĞUK ÇAYLAR

KIRMIZI MEYVELER
ELMA-YABAN MERSİNİ
TİREBOLU ÇAYI

MILKSHAKE

ÇİKOLATALI
ÇİLEKLİ
CAHI LATTE
FRAMBUAZLI
KİVİLİ

SOFT İÇECEKLER

LİMONATA
TAZE PORTAKAL SUYU
MUZLU SÜT
AYRAN
SU
SODA
COCA COLA
SPRITE
FANTA
CAPPY ÇEŞİTLERİ
SCHWEPPES ÇEŞİTLERİ
DİDİ ŞEFTALİ
DİDİ LİMON

KAHVELER

Türk Kahvesi
Sütlü Türk Kahvesi
Dibek Kahvesi
Filtre Kahve

ÇAYLA menümüze göz atın.