Çayla Tanışın

HAKKIMIZDA

Çayla çay evleri; ÇAYKUR kalitesiyle birlikte geleneksel çay kültürümüz ve evrensel mağazacılık anlayışını birleştirerek, yepyeni bir çay evi konseptiyle çay keyfini Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına getiriyor. Çayla çay evleri; ÇAYKUR kalitesiyle birlikte geleneksel çay kültürümüz ve evrensel mağazacılık anlayışını birleştirerek, yepyeni bir çay evi konseptiyle çay keyfini Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına getiriyor.

Çaykur'un çay evleri

ÇAYLA

Çaykur kalitesi, güveni, gücü ve özgün konseptiyle kısa zamanda franchising sistemi ile yüzlerce şube sayısına ulaşacak Çayla’nın misafirleri günün her saatinde taze demlenmiş çayla karşılanacak. Geleneksel çay kültürümüz ve evrensel mağazacılık anlayışını birleştiren yepyeni bir çay evi konseptiyle çay keyfini Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına taşıyacak, çayımızın sağlık ve bereketi ve zengin bitki kültürümüz üzerine kurulmuş bu özgün ve öncü girişimi yakından tanıyalım.
Çayla Hakkında

Biz her yerde

ÇAYLARIZ

Daha önce yalnızca evimizde, kendi yöntemlerimiz, kendi harmanlarımız ile özenle demlediğimiz, misafirlere ikram ettiğimiz çayı dışarıda içtiğimizde de aynı özen ve titizlikle hazırlanmasını isteriz. İşte, okulda, yolculukta, toplumsal her alanda sohbetlerimize eşlik eden, manzaramızı keyiflendiren, içimizi ısıtan, sohbetlerimizi başlatan çayı baş tacı ederiz. Çaysız bir kahvaltı düşünemeyiz. İşte bu özellikleriyle herkesin içeceği olan çay, paylaşılır, birleştirir, buluşturur. Türkiye’de adı çayla özdeşleşmiş, sektörün lideri Çaykur da çayın eşlik ve tanıklık ettiği her ana tat katmak için çıktı Çayla yolculuğuna.

Çayla Logo

Neler demektir çay…

Karadeniz’in Fatsa’dan başlayıp Sarp sınır kapısına kadar uzanan bölgesinde yetişen çayımız, dünyada üzerine kar yağan tek çay, saflık doğallığıyla dünyanın en nadide çayıdır. Çay, bölge ekonomisinin can damarıdır. Türk halkının günlük yaşamına ve en sıcak dost sohbetlerine eşlik edendir; vazgeçilmezimizdir. Dünyada sudan sonra en fazla tüketilen içecek olan çayın dünyanın yarısında yaklaşık aynı isme sahip olması da tesadüf değildir. Ama çay, Türkiye’de bir başka anlam kazanır. Kişi başı çay tüketiminde tüm dünyayı geride bırakan ülkemizde, çayın gönülden gönüle bağ kuran bir sıcaklığı vardır. Ve ağız tadı ile içilen bir bardak çayın üstüne yoktur.

Çayla kimdir?

Çayla, Karadeniz Bölgesi’nin kendine özgü motif ve yöresel lezzetlerini çağdaş tasarım, mağazacılık ve hizmet anlayışı ile yorumlayan ve Çaykur’un bir asıra yaklaşan uzmanlığıyla hayat bulan bir çay evi projesidir. Çayın eşlik ettiği sohbetlerin demini bilir. Benzersiz özellikteki çayımız ve çay kültürümüze övgü niteliğinde, bunu dünyaya tanıtma sorumluluğuyla yola çıkmış bir hamledir.

Tanıtım kataloğumuza göz atın.